آذر.22

خرید میوه شب یلدا

خرید میوه شب یلدا

شب یلدا یکی از دیرینه ترین سنت های ایرانیان است که امسال به یکی از نگرانی های اصلی مردم تبدیل شده است. متاسفانه با وجود نوسانات قیمتی که در بازار وجود دارد بسیاری از افراد نگران این مسئله هستند که آیا توانایی خرید میوه شب یلدار را دارند یا نه. فروشگاه آنلاین میوه و سبزی باکسیتو در اصفهان، با پیشنهاد های عالی شما را از این نگرانی رها می کند چرا که شما می توانید تنها با یک تماس خرید میوه شب یلدا را از ما انجام دهید.

تاریخچه ای از شب یلدا :

همانطور که می دانید در گذشته شغل بسیاری از افراد کشاورزی بوده است. کشاورزان از جمله مشاغلی بوده اند که برای انجام بهتر کار خود به شناخت درستی از زمان نیاز داشته اند. موقعیت جغرافیایی ایران به گونه ای است که مردم آن هر 4 فصل را تجربه می کنند . بنابراین این 4 فصل موقعیت های کشاورزی برای افراد فراهم می کند چرا که در هر فصلی می توانند محصول خاصی را برداشت کنند. بنابراین کشاورزان و مردم تصممی گرفتند که با استفاده از روش های سنتی زمان را تشخیص دهند. به مرور زمان متوجه شدند که که آخرین روز پاییز، کوتاه ترین روز در سال و در نتیجه بلند ترین شب سال است. اما بسیاری عقیده داشتند که با توجه موقعیت قرار گیری ستارگان این شب شوم بوده و مبارک نیست. برخی دیگر عقیده دارند که شب نشانی از شیطان و اهریمن است. پس برای این که از نحسی های این شب ایمن بمانند، تصمیم می گیرند که شب یلدا را دور هم بوده و با روشن کردن آتش و روشنایی بخشیدن به شب، از شر این شیطان فرضی ایمن بمانند.

خرید میوه شب یلدا

به همین دلیل رسم است که تمامی افراد خانوده، در خانه بزرگتر فامیل جمع شده و با میل کردن برخی از خوراکی ها شادی را به جمع خود بیاورند تا از بدی های این شب دور بمانند. جالب است بدانید که در گذشته برخی از ایرانیان این شب را به دعا و نیایش می پرداخته اند تا از خدا طلب پیروزی حق بر باطل را داشته باشند. و روز بعد که روز اول دی ماه می شود را به استراحت پرداخته چرا که روز خورشید بوده و خورشید به تاریکی غلبه کرده است.

آیین شب یلدا در ایران چیست؟

همان طور که گفته شد رسم که افراد در خانه افراد مسن تر جمع شده تا با این دورهمی و شلوغیی که ایجاد می شود، از بلایای آن شب دور باقی بمانند. اما برای داشتن اوقات هرچه بهتر، برخی از خورای های خاص مانند هندوانه، انار، آجیل و … را نیز تناول می کردند. نکته جالبی که در رابطه با این میوه ها وجود دارد، وجود دانه های بی شما در این مواد خوراکی است. در گذشته عقیده داشته اند که این دانه های ریز و البته زیاد نشانه رزق و روزی افراد در طول سال است به همین دلیل خوردن آنها را در این شب نشانه ای از افزایش روزی و سلامتی و تندرستی است. در انتهای شب نیز، برای این که تفریحی داشته و از آینده خود خبری داشته باشند، فال حافظ می گرفته اند تا نشانی از اتفاق های خوش یمن در آینده زندگیشان برایشان آشکار شود.

خرید میوه شب یلدا

 

خرید میوه شب یلدا با توجه به اینکه هندوانه یک میوه تاسبتانی است برای بسیاری دغدغه است. چرا که احتما برخی می خواهند از این میوه ها به عنوان هدیه برای شب چله ای استفاده کنند. اما این نگرانی بی مورد است اگر بدانید که از کجا باید خرید کنید. فروشگاه آنلاین میوه و سبزی باکسیتو چون به صورت مستقیم از میدان تره و بار میوه های سفارشی شما عزیزان را تامین می کند، بهترین کیفیت همراه با پایین ترین قیمت را به شما پیشنهاد می دهد. شما می توانید میوه شب یلدا خود را با سفارش به ما تامین کنید و از خوشمزه بودن آنها اطمینان داشته باشید. زندگی تان به شیرینی هندوانه شب یلدای فروشگاه باکسیتو!

دیدگاهی بنویسید