مهر.12

مصرف شیرموز برای بدن ضرر دارد!

مصرف شیرموز برای بدن ضرر دارد!

تقریبا می توان گفت بسیاری از ما ترکیب شیر با انواع میوه های فصل را دوست داریم، خصوصا در تابستان چرا که می تواند در کاهش دمای بدن بسیار موثر باشد. در بین انواع میوه هایی که با شیر ترکیب می شوند، موز بیشترین محبوبیت را دارد. با وجود این که ترکیب شیر و موز طعم لذیذی را ایجاد می کند اما شاید بهتر باشد که این دو را با هم مصرف نکرد! تعجب نکنید، جمله ای که خواندید درست است! از گذشته تا کنون تقریبا می توان گفت تمامی خانواده ها مصرف شیرموز را برای فرزندان خود لازم می دانند. در حالی که ممکن است این ترکیب مضرات خودش را داشته باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد مضرات مصرف شیرموز اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. پس همراه ما باشید.

مصرف شیرموز برای بدن ضرر دارد!

مصرف شیرموز خوب است یا بد؟

این مسئله همیشه مورد بحث توسط متخصصان مختلف قرار گرفته است. برخی معتقد هستند که این ترکیب برای بدن می تواند بسیار مفید باشد در حالی که برخی دیگر عقیده دارند ترکیب این دو ماده با یکدیگر برای بدن ضرر دارد. به همین دلیل است که این ترکیب خوشمزه توسط تمامی پزشکان توصیه نمی شود چرا که در مورد خوب بودن آن شک هایی وجود دارد. در برخی موارد توصیه می شود اگر خیلی علاقه به مصرف شیرموز دارید بهتر است که ابتدا شیر و بعد از 20 دقیقه موز را مصرف کنید. همچنین بهتر است که از مصرف میلک شیک موز اجتناب کنید، چرا که روند هضم شما را به تاخیر انداخته و الگوی خواب شما را به هم می زند.

برخی از پزشکان معتقد هستند که مصرف شیرموز برای افرادی که در بدنسازی کار می کنند و می خواهند وزن اضافه کنند مناسب است اما برای افراد معمولی که دچار آلرژی های خاص مانند آسم هستند توصیه نمی شود چرا که موجب افزایش اختلالات تنفسی در آن ها می شود.

هر کداک از مواد غذایی دارای خواص منحصر به خودشان هستند که رد واقع تعیین کننده گوارش، میزان انرژی و … آنهاست. اما در برخی موارد ممکن است ترکیب این دو ماده با هم چندان ایده مناسبی نباشد چرا که در کار یکدیگر اختلال ایجاد می کنند.

شیرموز یکی از همین مواد غذایی است که ترکیبشان با هم خوب نیست. البته اگر بخواهیم با دقت خیلی بیشتری به این مسئله نگاه کنیم، تقریبا می تون گفت ترکیب شیر با هر میوه ای چندان جالب نیست.

مصرف شیرموز برای بدن ضرر دارد!

چرا مصرف شیرموز مضر است؟

مصرف شیرموز باعث افزای سموم در بدن می شود و باعث ایجاد شدن انسداد سینوسی، سرماخوردگی، سرفه و آلرژی می شود. با وجود این که هر دوی شیر و موز دارای طعم خوبی هستند و البته انرژی زیادی برای بدن تامین می کنند، ولی هضم این دو با هم برای معده کار دشواری است.

بنابراین ترکیب این دو ماده غذایی با یکدگیر ناسازگار است و موجب ایجاد سمی می شود که نتیجه وجود ناسازگاری در بدن است. این ناسازگایر در بدن موجب می شود که آب زیاید در بدن تولید شود، مسیر عبور خون مسدود شود، احتمال حمله قلبی افزایش پیدا کرده و فرد دچار حالت تهوع شود.

در نهایت، شیر موز بخوریم یا نه؟

در نهایت بر اساس بررسی هایی که انجام شده است، می توان نتیجه گرفت برای بهره مندی از خواص کامل این دو ماده بهتر است که جداگانه از آن ها استفاده کنیم، تا به بدن خود آسیبی وارد نکنیم. اگر خیلی به مصرف شیرموز علاقه دارید، بهار است که خیلی کم از آن استفاده کنید و نه به عنوان یک عادت همیشگی 🙂

شما همچنین ممکن است مانند

دیدگاهی بنویسید