مهر.15

فواید مصرف موز برای کودکان چیست؟

فواید مصرف موز برای کودکان چیست؟

در گذشته بهترین غذایی که برای کودکان و نوزدان مورد استفاده قرار می گرفت، غذاهایی بود که دارای گندم و غلات بودند. اما در سال های اخیر پزشکان معتقد هستند که شما می توانید در غذای روزانه کودک خود از موادی همچون سبزیجات، میوه و حتی گوشت نیز استفاده کنید. یکی از بهترین میوه هایی که شما می توانید تغذیه نوزاد خود را با آن شروع کنید، موز است. البته مزایای مصرف موز تنها منحصر به کودکان نمی باشد، شما در هر سنی که هستید حتما باید موز را در رژیم غذایی خود داشته باشید. اما در این مقاله می خواهیم به اهمیت مصرف موز برای کودکان بپردازیم. پس همراه ما باشید.

چرا مصرف موز برای کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است؟

موز به صورت طبیعی شیرین است و قند دارد

یک موز در سایز طبیعی و معمولی که وزن تقریبی آن چیزی حدود 126 گرم است، دارای 110 کالری و 19 گرم قند طبیعی است. از طرف دیگر می توان گفت تقریبا تمامی کودکان نسبت به غذاهایی که شیرین هستند، علاقه زیادی از خود نشان می دهند. به همین دلیل است که به احتمال زیاد علاقه زیادی نسبت به شیرموز یا موز تنها نشان می دهد.

توجه : البته بهتر است که کودک و نوزاد خود را با شیر تغذیه نکنید. چرا که مصرف این دو ماده غذایی برای بدن ضررهای دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله ای که تیم باکسیتو برای شما آماده کرده است، استفاده کنید :

مصرف شیرموز برای بدن ضرر دارد!

موز دارای مواد مغذی بسیار زیادی است

تقریبا می توان گفت موز دارای خواص متعددی است ولی دلیل عمده ای که موجب اهمیت مصرف موز برای کودکان شده است، بالا بودن میزان پتاسیم در این میوه است. پتاسیم ماده است که به تنظیم فشار خون، جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه و ایجاد پوکی استخوان به مرور زمان جلوگیری می کند. مواد غذایی زیادی پتاسیم دارند اما موز را می توان منبعی غنی از این ماده دانست. سایر مواد مغذی که در موز وجود دارند عبارت هستند از ویتامین A ، ویتامین B6 ، ویتامین B12 و … .

 فواید مصرف موز برای کودکان چیست؟

موز سرشار از فیبر است

برای داشتن بدنی سالم باید تمام مواد مورد نیاز در روز باید مورد استفاده قرار بگیرند. فیبر یکی از همین مواد مغذی است. اگر شما روزانه 3 گرم موز به کودک خود بدهید، می توانید نیاز روزانه وی را تامین کنید. فیبر کمک زیادی به سیستم گوارش نوزاد شما می کند تا هضم بهتری داشته باشد. البته اگر کودک شما مبتلا به یبوست است، بهتر است این کار را انجام ندهید چرا که ممکن است شرایطش بدتر شود. در عوض بهتر است که به جای موز به کودک خود کیوی و آلو بدهید تا به روده هایش برای کار کردن بهتر کمک کنید.

راحتی مصرف موز برای کودکان

موز چون نرم است و به راحتی از پوست خود جدا می شود، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا در هر جایی که هستید بتوانید از آن بریا سیر کردن نوزاد خود استفاده کنید. علاوه بر این شما دیگر نگران نگهداری آن نخواهید بود چرا که در هیچ دمایی خراب نمی شود.

مصرف موز برای کودکان کدام مزایا را ندارد؟

برای این که بدن شما به درستی کار کند، باید سطح تمام مواد به اندازه استاندارد در بدن شما باشد. به عنوان مثال سطح سدیم و کلسترول. همه می دانیم که بالا بودن این دو مقدار در بدن ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود اما به این معنی نیست که اصلا نباید از این مواد در رژیم غذایی خود مصرف کنید. سطح این مواد در موز کم است، پس نمی تواند به تنهایی رژیم غذایی مناسبی برای کودک شما در دراز مدت باشد.

 فواید مصرف موز برای کودکان چیست؟

چه نوع موزی را باید بخریم؟

زمانی که می خواهید موز خریداری کنید، بهترین موزی را انتخاب کنید که کاملا زرد رنگ شده است و به راحتی از پوست خود جدا می شود. البته اگر نمی خواهید تازه به تازه موز را خریداری کنید، می توانید مزوهای سبز را انتخاب کنید و با نگهداری آن در بیرون یخچال صبر کنید تا برسند.

همراهان عزیز تا زمانی که نوزاد شما به 9 ماهگی برسد بهتر است که رژیم مصرف موز برای کودکان را ادامه دهید تا به سلامت جسم وی در آینده کمک کرده باشید. در هر ماهی که نوزاد شما بیشتر رشد می کند، می توانید مصرف موز را برای او بیشتر کنید.

شما همچنین ممکن است مانند

دیدگاهی بنویسید