مهر.26

فواید خوردن موز سیاه چیست؟

خوردن موز سیاه

تا به حال برای شما هم پیش آمده است که موز خریده باشید، ولی بعد از مدتی چون روش نگهداری درست آن را نمی دانید، یا به هر دلیل دیگری موز شروع به سیاه شدن کرده باشد؟ در این جور مواقع شما از مصرف موز صرف نظر می کنید چرا که ظاهر چندان دلپذیری ندارد. اما آیا شما از فواید خوردن موز سیاه آگاهی دارید؟ موز در هر حالتی که باشد برای بدن شما مفید است. پس بهتر است که با خواص این نوع موز نیز آشنا شوید تا از هرچه در خانه دارید به بهترین نحو استفاده کنید.

خوردن موز سیاه

خواص خوردن موز سیاه چیست؟

از آسیب رسیدن به سلول های شما جلوگیری می شود

همان طور که می دانید موز یکی از میوه هایی است که دارای مواد مغذی زیادی است. اما جال است بدانید که با خوردن موز سیاه شما می توانید مقدر بیشتری آنتی اکسیدان جذب نمایید. در این حالت است که می توانید سلول های بدن خود را در مقابل انواع بیماری ها سالم نگه دارید.

هضم موز سیاه راحت تر است

هرچه که یک موز بیشتر رسیده بشد، کربوهیدرات موجود در آن به شکر بیشتری تبدیل می شود و همین مسئله باعث می شود که هضم آن راحت تر باشد. البته اگر شما در زمینه بدنسازی فعالیت دارید بهتر است که خوردن موز سیاه را انتخاب نکنید. چرا که شما برای ساختن عضله به کربوهیدارت نیاز دارید نه شکر! همچنین اگر مبتلا به دیابت هستید باز هم بهتر است که از خوردن موز سیاه صرف نظر کنید. درست است که این قند و شکر در موز طبیعی است اما احتمال این که قند خون شما را بالا ببرد وجود دارد. پس بهتر است که در این رابطه حتما با دکتر خود مشورت نمایید.

در مقابل با موز سیاه، موز سبز وجود دارد که دارای مقدار زیادی کربوهیدرات است که هضم آن بسیار مشکل است. پس اگر احیانا موز نارسی خریدید، حتما صبر کنید تا کاملا برسد و سپس مصرف نمایید.

خوردن موز سیاه در مبارزه با با سرطان بسیار موثر است

هنگامی که موز بیش از اندازه می رسد اولین چیزی که در ظاهر این میوه نمایان می شود چند لکه قهوه ای رنگ است. هر چه که این لکه ها بیشتر شوند، پوست موز رنگتیره تری پیدا می کند که این رنگ تیره باعث ایجاد ماده ای به نام ناکروز تومور می شود که برای مبارزه با سلول های سرطانی بسیار مفید است. علاوه بر این مصرف این میوه می تواند هر سلول غیر طبیعی که در بدن شما وجود دارد را از بین ببرد.

خوردن موز سیاه

خوردن موز سیاه سوزش معده شما را از بین می برد

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است، خوردن موز سیاه مانند یک ماده ضد قارچ عمل می کند. این ماده باعث عملکرد درست معده و محافظت از آن در نقابل اسید های چرب می شود. پس اگر مشکل گوارشی دارید، حتما این میوه را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

کنترل فشار خون با خوردن موز سیاه

میزان پتاسیم در موز سیاه بیشتر از هر حالت دیگری از موز است. علاوه بر این سطح سدیم در این میوه کم است که هر دوی این حالت ها باعث کنترل فشار خون شما می شود.

خوردن موز سیاه برای سلامت قلب و عروق مناسب است

همان طور که می دانید مزو سرشار از پتاسیم است. وجود این میزان پتاسیم در موز رسیده باعث می شود که سطح کلسترول خون شما کنترل شود. از طرف دیگر وجود فیبر در موز از شما در مقابل ابتلا به بیماری های قلبی محافظت می کند. وجود آهن و مس نیز در موز سیاه به ایجاد سلول های خونی و میزان هموگلوبین کمک می کند.

پس از این به بعد اگر موز قهوه ای رنگ در بین میوه های خود دیدید، آن را دور نیاندازید. خوردن موز سیاه برای شما ضرری نداشته و به سلامت شما کمک نیز می کند.

شما همچنین ممکن است مانند

دیدگاهی بنویسید