آذر.29

فروشنده قارچ گلخانه ای |خرید و فروش قارچ

فروشنده قارچ گلخانه ای |خرید و فروش قارچ

قارچ یکی از صیفی جاتی است که اخیرا مورد توجه بسیاری از کارآفرینان قرار گرفته است چار که نه تنها می توان کسب درآمد خوبی از آن کرد بلکه برای راه اندازی آن نیاز به داشتن علم کشاورزی در سطح بالا و زمین کشاورزی گسترده نیست. فروشگاه آنلاین میوه و سبزی باکسیتو، با توجه به این که در زمینه ارسال میوه به صورت رایگان در اصفهان فعالیت دارد، در زمینه خرید و فروش قارچ گلخانه ای و محصولات گلخانه ای نیز فعالیت خود را آغاز کرده است.

همان طور که گفته شد، قارچ قابلیت این را دارد که در هر مکانی تنها با رعایت برخی از نکات ساده، رشد پیدا کند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد با توجه به ارزش غذایی که دارد و افزایش درخواست آن، رشد آن را از خانه خود آغاز می کنند.

ارزش غذایی قارچ دکمه ای چیست؟

شاید از ظاهر ساده و بی آلایش این صیفی معلوم نباشد اما استفاده از این ماده خوراکی برای سلامتی انسان می تواند بسیار مفید باشد. به طور کلی قارچ ها بدون چربی، کم کالری، سرشار از ویتامین های مختلف، آنتی اکسیدان و سایر مواد مغذی هستند.

فروشنده قارچ گلخانه ای |خرید و فروش قارچ

قارچ گلخانه ای چگونه رشد می کند؟

تولید قارچ بر خلاف بسیاری از سبزی ها و صیفی ها از هاگ انجام می شوند و نه دانه. باز هم برخلاف دانه این نوع هاگ ها با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. از آنجایی که این دانه ها دارای کلروفیل نبوده دارای قابلیت جوانه زدن هم نیستند.

بنابراین تغذیه خود را از موادی مانند خاک اره، شاخه های چوبی، تراشه های چوب و … تامین می کنند. بنابراین ترکیب این مواد با هاگ ها موجب تولید مثل و تخم ریزی قارچ ها می شود. این تخمک ها رشد ریشه های کوچک، سفید، رشته ای قارچ، به نام میسیلیوم را تقویت می کند. بنابراین اولین قسمتی که از یک قارچ رشد می کند، همین میسیلیوم ها است.

این تخمک ها به خودی خود می توانند موجب رشد قارچ شوند اما اگر می خواهید برداشت بهتری از قارچ گلخانه ای خود داشته باشید بهتر است که آنها را در سطح قرار داده و بسته به نوع قارچی که تمایل به پرورش آن دارید، کمپوست مورد نظر را در اختیارش قرار دهید.

فروشنده قارچ گلخانه ای |خرید و فروش قارچ

محیط پرورش قارچ گلخانه ای چگونه باید باشد؟

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده است بسیاری از افراد به سمت پرورش این نوع صیفی بروند، عدم نیاز به داشتن محیط خاصی است. به گونه ای که برخی از افراد رشد این صیفی را از محلی مانند یک جعبه آغاز می کنند. به طور کلی برای پرورش قارچ نیاز به رعایت شرایط خاصی است که برخ از مهمترین آنها عبارت هستند از :

  • محیط تاریک
  • هوای سرد و خنک
  • رطوبت

بنابراین اگر قصد پرورش قارچ گلخانه ای را در خانه دارید بهترین مکان می تواند همان زیر زمین باشد. معمولا زیر زمین ها دارای شرایط ذکر شده هستند و مهمتر از همه سر زدن به قارچ ها را برای شما ساده می کنند.

وجود کمی نور برای پرورش قارچ گلخانه ای ضرری نحواهد داشت به شرط آن که شدید و به صورت مستقیم و دائم نباشد. علاوه بر این، فراهم کردن شرایط آب و هوایی خنک، شاید در تابستان کار مشکلی باشد، پس بهتر است که این کار را در زمستان آغاز کنید.

اگر شما هم در زمینه پرورش قارچ دکمه و قارچ گلخانه ای در حال فعالیت بوده و به دنبال فروشنده قارچ گلخانه ای هستید، می توانید از طریق شماره 09138347634 با ما در ارتباط باشید.

شما همچنین ممکن است مانند

دیدگاهی بنویسید