آذر.18

پرسودترین محصولات گلخانه ای | سودآورترین پرورش های گلخانه ای

پرسودترین محصولات گلخانه ای

از جمله مشاغلی که از گذشته تا کنون انسان ها مشغول فعالیت در آن و کسب درآمد از آن بوده اند، می توان از شغل کشاورزی نام برد. شغل کشاورزی از جمله شغل های بسیار پردرآمد و البته پر زحمت است. برخی از افراد کشاورز به منظور اینکه از سختی کار بکاهند، به پرورش محصولات کشاورزی در گلخانه ها پرداخته اند. اما با این وجود پرورش گلخانه ای محصولات نیز نیاز به مراقبت های خاص خود نیز می باشد. کشاورزی در گلخانه ها نسبت به کشاورزی در فضای آزاد و در زمین های کشاورزی دارای دردسرو مشکلات کمتری است؛ به علاوه بازه ی زمانی برای به ثمر نشستن و برداشت محصولات نیز نسبت به کشاورزی سنتی، کوتاه تر است، بنابراین با در نظر گرفتن این موارد می توان به این نتیجه رسید که کشاورزی گلخانه ای می تواند سودآوری بیشتری داشته باشد. همچنین در خارج از کشورنیز محصولات گلخانه ای طرفداران خاص خود را دارد، پس می توان به منظور صادرات محصولات گلخانه ای، برای پرورش این محصولات نیز برنامه ریزی کرد. اما بهتر است قبل از هر چیز بدانید که برای پرورش چه نوع محصولاتی باید سرمایه گذاری کنید که برای شما پرسودتر باشند. پس خوب است با پرسودترین محصولات گلخانه ای آشنا شوید. در ادامه ما چند نمونه از پرسودترین محصولات گلخانه ای را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

پرسودترین محصولات گلخانه ای

از جمله محصولات گلخانه ای سودآور می توان : خیار، توت فرنگی، قارچ، سبزیجات، زعفران و….را نام برد.

 معرفی پرسودترین محصولات گلخانه ای

پرورش توت فرنگی در گلخانه

از جمله پرسودترین محصولات گلخانه ای می توان به توت فرنگی اشاره کرد. شما دوست عزیز که تصمیم گرفته اید به پرورش محصولات گلخانه ای بپردازید، قطعا برای داشتن یک گلخانه در مکانی مناسب تدارکات لازم را انجام داده اید. در مورد کاشت توت فرنگی باید بدانید که برای شروع کار به سرمایه ی چندان زیادی نیاز ندارید و می توان با حداقل هزینه برای کاشتاین گیاه پر جاصیت اقدام نمائید و بسته به شرلیط اب و هوایی متفاوت، حدود 200 تا 300 کیلوگرم محصول برداشت نموده و سود خوبی به دست آورید.

پرورش قارچ

برای فعالیت در زمینه ی پرورش قارج تنها دو سالن تولید و پرورش قارچ نیاز است، به علاوه ی یک سیستم سرمایشی و سایر تجهیزات دیگر که برای پرورش قارچ مورد نیاز است که هزینه ی معقولی دارد. علاقه مندان به تولید قارچ، نیاز به کارخانه ای با ظرفیت بیش تر از ۲۰۰ تن کمپوست(بستررویش قارچ) دارند و برای احداث چنین کارخانه ای نیاز به زمینی با وسعت 2 هکتار می باشد، همچنین کارخانه باید دارای یک چاه آب نیز باشد.

پرورش خیار گلخانه ای

در مقاله فروش خیار گلخانه ای ، شما را با نحوه ی پرورش خیار گلخانه ای آشنا کردیم. خیار از جمله دیگر محصولات کشاورزی است که جز پرسودترین ها به شمار می رود. اگر قصد فعالیت در زمینه ی کاشت خیار گلخانه ای را دارید، پیشنهاد ما این است که این مقاله را حتما مطالعه نمائید.

پرسودترین محصولات گلخانه ای

پرورش زعفران

زعفران از جمله پرسودترین محصولات گلخانه ای است که تنها به 6 بار آبیاری در سال نیاز دارد. درست است که برای کاشت این محصول به زمین چند هکتاری نیاز است ، اما به شما مژده می دهیم که ارگ شما جز مالکان زمین هایکشاورزی نیستید از روش کاشت زعفران در گلدان بهره ببرید. خوب است بدانید که کاشت زعفران حدود 90 درصد سوددهی دارد.

پرورش سبزیجات و گیاهان دارویی

عزیزان همانطور که می دانید یکی از پرمصرف ترین محصولات کشاورزی در خانواده ها، انواع سبزیجات است. شاید برای شما عزیزان بارها اتفاق افتاده باشد که در باغچه ی خانه تان انواع سبزی را پرورش داده باشید. اما چنانچه قصد دارید از پرورش سبزیجات به سود برسید، خوب است که ازگیاهان مورد استفاده در سالاد شروع کنید. توجه نمائید که قبل از شروع کار در مورد نحوه ی رشد  گیاهان برگ دار و سبزیجات اطلاعات کافی داشته باشید.

سایر محصولات کشاورزی که در ادامه برای شما دوستان ذکر خواهیم کرد را نیز می توانید پرورش دهید اما پرورش این گونه محصولات ممکن است با ریسک بیشتری همراه باشد و یا  سختی و مشکلات بیشتر به همراه داشته باشد. این محصولات عبارتند از : بادمجان، گوجه فرنگی و فلفل و..

دوستان گرامی از حسن توجه شما تا پایان این مقاله صمیمانه سپاسگزاریم. برای فروش محصولات گلخانه ای خود با ما تماس بگیرید. تیم باکسیتو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

شما همچنین ممکن است مانند

2 دیدگاه

  1. امیر

    توضیحات و عکس هاتون خوب بود

    • cubicbox

      سپاسگزارم

دیدگاهی بنویسید