دی.02

فروش گوجه فرنگی در اصفهان

گوجه فرنگی(Solanum lycopersicum) گیاه گلدار از خانواده ی گیاهان پنج برگ (Solanaceae) می باشد که به طور گسترده برای میوه اش کاشته می شود. این گیاه جز دسته ی سبزیجات مغذی محسوب می شود. گوجه فرنگی منبع بسیار خوب ویتامین C است. میوه ی این گیاه به طور خام در سالاد و یا به صورت پخته در انواع غذا مصرف می شود. به علاوه درصد بالایی از گوجه برای تهیه ی انواع کنسرو، رب گوجه، سس کچاپ و…استفاده می شود. همانطور که گفته شد، گوجه فرنگی جز سبزیجات بسیار مغذی است که برای  بخش های مختلف بدن مفید است. مواد مغذی آن برای داشتن پوستی سالم، کاهش وزن و سلامت قلب مفید است. در حال حاضر گوجه فرنگی به عنوان چهارمین میوه ی پر مصرف از خانواده ی سبزیجات، در کنار سیب زمینی، کاهو و پیاز قرار دارد. شما دوست عزیزی که در زمینه ی پرورش و فروش گوجه فرنگی فعالیت دارید، می توانید فروش محصولات خود را به فروشگاه آنلاین میوه و صیفی جات باکسیتو در اصفهان بسپارید.

فروش گوجه فرنگی

مشخصات گوجه فرنگی از لحاظ فیزیکی و کاشت

گیاه گوجه فرنگی به طور کلی دارای شاخه های زیادی می باشد، بین 60-180 سانتی متر (24-72 اینچ) رشد می کند و زمانی که بارور می شود، رنگ آن تا حدودی کمرنگ می شود. برگ های آن کم و بیش پرز دار هستند، گل های پنج برگ آن زرد رنگ است و پهنای آن حدود 2 سانتیمتر (0.8 اینچ)، آویزان، و خوشه دار هستند. میوه ی این گیاه یعنی همان گوجه ها دارای قطر 1.5 تا 7.5 سانتی متر (0.6 تا 3 اینچ) و یا بیشتر است که همانطور که می دانید معمولا قرمز یا زرد هستند، گر چه گونه های سبز و بنفش آن نیز وجود دارد و تقریبا کروی یا بیضی شکل هستند.

این گیاه برای رشد به آب و هوای نسبتا گرم و نور خورشید نیاز دارد و بیشتر در گلخانه ها و در هوای خنک تر رشد می کند. گوجه فرنگی ها اغلب به صورت بسته نگهداری می شوند تا ساقه ها و میوه ها را از زمین بالا نگه دارند و طوری آبیاری می شوند که شکوفه ها از آسیب دیدگی حفظ شوند و میوه ها دچار ترک خوردگی نشوند. گیاه گوجه فرنگی بسیار حساس است و به راحتی در معرض انواع بیماری ها و آفت ها قرار می گیرد. بیماری هایی از قبیل حمله ی انواع باکتری و کرم ها و…. که بسیاری از این مشکلات را می توان با استفاده از، آفت کش ها و یا کاشت گونه ی مقاوم آن ها از بین برد.

تاریخچه

گونه های وحشی گوجه فرنگی از کوه های آند از آمریکای جنوبی آمده است و عمدتا در پرو و اکوادور وجود داشتند. بسیاری بر این باورند که گونه ی اهلی آن در مکزیک قبل از کلمبیا یافت شده است؛ گوجه فرنگی در اوایل قرن شانزدهم از اسپانیا به اروپا آورده شد و به نظر می رسد اسپانیایی ها و ایتالیایی ها اولین اروپایی ها بودند که گوجه فرنگی را به عنوان یک غذا پذیرفته بودند. در فرانسه و شمال اروپا، گوجه فرنگی در ابتدا به عنوان یک گیاه زینتی رشد یافت و پس از آن به عنوان یک غذا شناخته شد، چرا که گیاه شناسان آن را در ابتدا به عنوان یک گیاه از خانواده ی گیاهان سمی مرگبار شناخت بودند.

حقایقی در باره ی گوجه فرنگی

  • در برنامه ی غذایی خود گوجه فرنگی را حتما قرار دهید، چرا که از سرطان جلوگیری می کند، فشار خون را تنظیم می کند و گلوکز خون افراد دیابتی را کاهش می دهد.
  • گوجه فرنگی حاوی کاروتنوئیدهای کلیدی مانند لوتئین و لیکوپن است که می تواند چشم ها را در مقابل آسیب های ناشی از نور محافظت کند.
  • در ساندویج ها و سس و سالاد، بیشتر از گوجه فرنگی استفاده کنید، یا اینکه گوجه را به صورت پخته و یا بخارپز استفاده کنید به این علت که خوردن گوجه به این روش مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را آماده می کند تا در دسترس سلول ها قرار گیرد.
  • گوجه فرنگی جز ده میوه و سبزیجات اولی است که دارای سطوحی از آفت کش ها می باشد، بنابراین قبل از مصرف خوب آن را بشوئید.

فروش گوجه فرنگی

مزایای گوجه فرنگی

  • مزایای مصرف انواع مختلف میوه و سبزیجات و گوجه فرنگی در برنامه ی غذایی، تقریبا مثل هم است. به محض اینکه سهم گیاهان در برنامه ی غذایی شما افزایش یابد، خطر ابتلا به حمله ی قلبی،دیابت و سرطان کاهش می بابد.
  • انواع مختلف گوجه فرنگی وجود دارد که هر کدام دارای سایز متفاوتی هستند و از راه های مختلف تولید می شود. انواع گوجه فرنگی عبارتند از : گوجه گیلاسی یا زیتونی و گوجه گوشتی یا ربی. هر کدام از انواع گوجه فرنگی دارای خواص متفاوتی است. به طور مثال : گوجه ی گیلاسی دارای مقدار زیادی بتاکاروتن نسبت به گوجه ی معمولی می باشد.
  • هر چه روزانه میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنید، پوست و موی سالم تری خواهید داشت، انرژی شما افزایش و وزنتان کاهش می یابد. افزایش مقدار مصرف میوه ها و سبزیجات به طور خاص، خطر ابتلا به بیماری چاقی مفرط را کاهش می دهد.

فروش گوجه فرنگی در اصفهان

کشاورزان عزیز که در زمینه ی کاشت و فروش گوجه فرنگی فعالیت دارید، آیا پس از برداشت محصولات خود برای فروش آن با مشکل مواجه شده اید؟ آیا تا کنون اتفاق افتاده است که بر اثر عدم فروش به موقع محصولات خود دچار خسارت شده باشید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است باید بگوئیم که از حالا به بعد دیگر نگران فروش محصولات خود نباشید، شما می توانید برای فروش گوجه فرنگی روی کمک ما حساب کنید. فروش گوجه فرنگی های خود را با آسودگی خاطر به فروشگاه آنلاین میوه و صیفی جات باکسیتو بسپارید.

شما همچنین ممکن است مانند

دیدگاهی بنویسید