آبان.27

مزایای خوردن کیوی با پوست

خودرن کیوی با پوست

اگر شما یکی از طرفداران کیوی هستید این بار که قصد خوردن آن را دارید پوستش را دور نیاندازید. شاید خوردن پوست کیوی چندان برای شما دلچسب نباشد، اما باید بدانید که سرشار از مواد مغذی بوده و کاملا خوراکی است. جالب است بدانید که پوست کیوی چیزی حدود 50 درصد فیبر بیشتری نسبت به گوشت آن دارد. به همین دلیل است که خوردن آن توسط بسیاری از پزشکان توصیه می گردد. در این مقاله همراه ما باشید تا با فواید خوردن کیوی با پوست مطلع شوید.

در کیوی چه مواد مغذی وجود دارد؟

گوشت سبز روشن کیوی غنی از ویتامین هایی مانند ویتامین A، ویتامین C و ویتامین E همراه با مقدار بالای اسید چرب امگا 3، اسید آلفا لینولئیک، منیزیم، روی، فولات، فسفر، پتاسیم، آنتی اکسیدان ها است.

آیا می توان کیوی را با پوست خورد؟

بسیاری از افراد هنگامی که می خواهند این میوه را مصرف کنند با استفاده از یک چاقو آن را به دو نیمه تقسیم کرده و سپس با قاشق محتوای داخلی آن را خارج کرده و می خورند. این دسته از افراد در واقع نمی دانند که بخش عظیمی از مواد مغذی مانند آنتی اکسیدان ها در پوست این میوه قرار دارد و بر خلاف ظاهر خشنی که دارد برای سلامتی بسیار مفید است. پس جواب این سوال مثبت است!

خودرن کیوی با پوست

مزایای خوردن کیوی با پوست :

این که پوستی صاف، درخشان و بدون چین و چروک داشته باشیم خواسته بسیاری از افراد خصوصا خانوم هاست. جالب است بدانید که پوست بسیاری از میوه ها که ما با هر بار مصرف آنها را دور می اندازیم مانند پوست پرتقال، پوست نارنگی، پوست سیب و … نسبت به محتوای داخلیشان دارای خواص بیشتری هستند. در بسیاری از موارد می توان از روغن نارنگی ، روغن پرتقال برای داشتن پوستی سالم استفاده کرد. برای داشتن پوستی سالم می توانید از مقاله های زیر کمک بگیرید :

مقدار ویتامین سی و فیبر در پوست پرتقال سه برابر بیشتر از محتوای داخلی آن است. این دو ماده مغذی می توانند نقش مثبتی در بهبود عملکرد قلب و عروق، افزایش سوخت و ساز و متابلولیسم بدن داشته باشد.

پوست کیوی دارای مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها است که دارای خاصیت ضد التهابی، ضد سرطانی و ضد آلرژی است. مقدار آنتی اکسیدان  موجود در پوست کیوی 7 برابر گوشت آن است.

خودرن کیوی با پوست

شما می توانید مقدار زیادی از فولات را در پوست این میوه پیدا کنید و از آن برای سلامتی سلول های قرمز خون و رشد آنها بهره ببرید. 30 درصد از فولات کل کیوی در پوست آن وجود دارد.

قبل از خوردن کیوی با پوست باید آن را به خوبی شستشو داده و آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید چرا که میزان آلودگی و خاک در پوست آن به دلیل ساختار ظاهری آن بسیار زیاد است. همچنین توجه داشته باشید که کیوی دارای مقدار زیادی از آنزیم Actinidin است که در بسیاری از کودکان و بزرگسالان موجب حساسیت می شود. بنابراین اگر بعد از خوردن کیوی با پوست دچار خارش در دهان، چشمان و لبتان شدید، احتمال اینکه به این آنزیم حساسیت داشته باشید وجود دارد. پس بهتر است که سریعا به دکتر مراجعه کرده و از قرص ضد حساسیت استفاده نمایید.

شما همچنین ممکن است مانند

دیدگاهی بنویسید